Поля Ґоявічинська

Поля Ґоявічинська (1896-1963)

Одна з найпопулярніших письменниць міжвоєнного двадцятиліття, в її творчості проаналізовані психологічні, соціальні аспекти життя людей. Авторка популярної дилогії “Дівчата з Новолипок” (1935) та “Райська яблуня” (1937).

ВАРШАВСЬКА ДИЛОГІЯ ПОЛІ ГОЯВІЧИНСЬКОЇ - Валерія ВЄДІНА

Дана стаття є передмовою до українського перекладу "Дівчат з Новолипок" і "Райської яблуні", виданої в Києві видавництвом художньої літератури "Дніпро" у 1988 році.

 

Дівчата з Новолипок - Уривок

Стилістична вправа № 1

Тепер уже всі знають, що буде у відремонтованому приміщенні на розі вулиці: розкішна кондитерська. Щодня, коли діти йдуть до школи, за голими шибками вони бачать щось нове: обидві кімнати обклеєні різними обоями; одна —  червона, друга —  блакитна в золоті розводи. В червоній поставлено червоний, як кров, буфет і за ним —  великі засклені полиці. У блакитній —  оббиті оксамитом столики й канапки. Але коли повісили картини з краєвидами й паніями у довгих, аж до землі, сукнях, з розпущеними золотими косами, —  з паніями, що дивилися у воду, коли на полицях порозставляли в кольорових вазах низенькі букети, а тоді навісили на вікна жовті завіси, тоді вже нічого не можна було побачити.

 


                                       

                                         При цитуванні і використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.